Blog Sayfamız

Göğüs Estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

3d Erkek Memesi Küçültme

3d Erkek Memesi Küçültme

3d jinekomasti

Sebebi

Erkeklerdeki kadınsı meme oluşumunun sebebi olarak genel görüş hormonal dengesizlik dir. Bunun ile beraber hormonal dengesizlik kadar etkilemese de aşırı kilolu olma ve hızlı kilo alıp verme de meme dokusunun gevşemesine ve sarkmasına neden olur.

 

Zararları 

Sağlığımıza ve Psikolojimize zararları olarak iki şekilde değerlendirmeliyiz.

Sağlığımıza zararları; Sağlık açısından nadir durumlarda risk teşkil eder ancak genel olarak herhangi bir riski ve tehlikesi yoktur.

Psikolojimize zararları; Vücut sağlığımızın aksine psikolojik olarak ciddi sayılabilecek bir derecede takıntı, öz güven kaybı, agresiflik ve çekingenlik gibi etkilere yok açar. Ayrıca sosyal ve iş hayatında da kişiyi olumsuz yönde etkiler.

Tedavi Yolu

Ameliyat fikri erkeklere pek de sıcak gelen bir fikir değildir. Bu yüzden ameliyat olmak istemeyen erkekler çeşitli sporlar, egzersizler, kremler ve ilaçlarla meme büyümesinden kurtulmaya çalışıyor. Bu tarz ameliyat dışı yöntemler ile boşuna zamanınızı israf etmeyin.

Kadınsı meme büyümesi ve sarkmasının tek tedavi yolu ameliyattır. Hormonal dengesizlik ve bozukluktan kaynaklandığı için spor ve diyet ile memedeki yağ ve meme bezi dokusu yok edilemez.
%100 emin olabilirsiniz

Ameliyat Tekniği

Erkek memesi küçültme ameliyatlarında bir çok doktor klasik jinekomasti tekniğini uyguluyor. Klasik teknik de göğüs ucuna bir kesi yapılır ve buradan göğüs üzerindeki fazla yağ dokusu çıkartılır.

Biz Esteport olarak erkeklerdeki meme büyümesi tedavisinde kendimizin geliştirmiş olduğu 3 boyutlu göğüs küçültme tekniğini uyguluyoruz.

Neden Böyle Bir Teknik Geliştirdik ?

Yılların vermiş olduğu bilgi ve tecrübe sayesinde oldukça iyi bir seviyeye geldik. Bu sayede klasik teknik ile yetinmek istemeyip hastalarımızın beklentisinin de üzerine çıkmak istedik ve 3d meme küçültme tekniğini geliştirdik. Bunun karşılığını da ayda onlarca erkek memesi küçültme ameliyatı yaparak alıyoruz.

erkek memesi büyümesi

ÜÇ BOYUTLU MEME KÜÇÜLTME AMELİYATININ NET ÜSTÜNLÜĞÜ

  1. Klasik teknik de kesi göğüs ucuna açılır ancak 3d tekniğinde kesi göğüsün 2-3 cm altında çok minimal olacağı için zamanla 3d yönteminde iz kalmaz.
  2. Klasik teknik ile sadece göğüsün üzerindeki yağ dokusu çıkarılırken 3d tekniğinde göğüs kafesinin tamamındaki yağ ve meme dokusu çıkarılır.
  3. 3d tekniği klasik tekniğe göre daha çabuk biten bir ameliyattır.
  4. Klasik tekniğe göre 3d tekniğinde ameliyat esnasında göğüs bölgesi fazla hırpalanmaz.

 

Ameliyat Nasıl Yapılır

ERKEK MEMESİ AMELİYATIAmeliyata ortalama 10-15 gün kala sigara 3-4 gün kalada alkol tüketmemelisiniz. Bunlar ile beraber kanı sulandırıcı besinlerden uzak durmalısınız. Ameliyata yaklaşık 6 saat kala yiyecek ve içecek tüketmemeye özen göstermelisiniz. Ameliyat olmadan önce de göğüs kıllarınızı kesmeli ve bölgeyi yıkamalısınız.

NOT: Kronik rahatsızlığınız var ve ilaç kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza muayene esnasında söyleyin. Doktorunuz ne yapmanız gerektiğini muayene bulguları sonrası söyleyecektir.

Öncelikle hasta genel anestezi ile yada yarı sedasyon ile bayıltılır. Daha sonra memenin yaklaşık 2 cm altında 6-7 milimlik bir kesi yapılarak vaser liposuction yardımı ile göğüs ucu ve kafesin de ki fazla yağ dokusu çıkartılır. ameliyat ortalama 1 saat sürer.

Ameliyat sonrası aynı gün taburcu olursunuz ve yaklaşık 15 gün korse kullanırsınız. Korse kullanırken hatta ameliyattan bir gün sonra sosyal hayatınıza veya iş hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ameliyattan çıktıktan sonra bir ağrı veya sızı hissetmezsiniz bir gün sonra da çok hafif minimal derecede ağrınız ve sızınız olabilir. Ameliyattan 1 hafta sonrada isterseniz hafif tempo da spor yapabilirsiniz. Yaklaşık 1 ay sonrada tamamen iyileşirsiniz.

Küçültülen Meme Tekrar Büyür mü ?

Normal şartlarda tekrar büyüme olmaz. Ancak hasta aşırı kilo alıp verir ise (ortalama 20kg. üstü ) memelerde tekrar büyüme ve sarkma olabilir.

Erkeklerde Meme Ucu Şişkinliği

Erkek meme ucuna Areola (kahverengi kısım) denir. Areola yani meme ucu aşırı büyük ya da şişkin olabilir. Büyüme ve sarkma bütün memede görülürken bazen ise sadece meme ucu areola bölgesinde görülür.

Tedavisi

Lokal veya genel anestezi kullanılarak meme ucundaki kahverengi bölgeden girilir ve çok rahat bir şekilde küçültülür.

mem ucu şişliği

İdeal Erkek Göğüsü Nasıl ve Ne Kadar Olmalı ?Erkek göğsü ne çok yağlı nede dümdüz olmalıdır. Bu yüzden Göğüs küçültme ameliyatlarımızda göğüsteki bütün yağı almıyoruz göğüsü ideal oranına ayarlıyoruz ve göze hoş gelen estetik bir görünüm kazandırıyoruz.

3d Erkek Memesi Küçültme Ameliyatı Fiyatları 

Her ameliyatın fiyatını belirleyen belirli faktörler vardır bunlar arasında en temel olanları muayene bulguları, hastane seçimi ve doktorunuzun tecrübe ve kabiliyetidir.

İsterseniz fotoğraflarınız mail atarak veya kliniğimizi arayarak ortalama bir fiyat alabilirsiniz.

Şunu da belirtmek isterim;

3d tekniğini biz geliştirdiğimizden ve sadece biz uyguladığımızdan klasik teknik ile aynı ücrete yapıyoruz.

Bu Sayfa 1.090 kez Ziyaret Edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir