Blog Sayfamız

Göğüs Estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Göğüs Büyütme

Göğüs Büyütme

Dr.Ali  Mezdeği – Esteport Klinik Olarak Bütün Estetik Ameliyatlar da Olduğu Gibi Göğüs Büyütme Estetiğinde de Beklentinizi Karşılayacağımıza Eminiz.

Göğüs Büyütmede temel olarak iki farklı yöntem vardır. Bunlar hastanın kendi vücut yağını kullanarak büyütme ve silikon protez kullanarak büyütmedir.

Yağ Enjeksiyonu ile Göğüs Büyütme

Yağ enjeksiyonu ile yapılan göğüs büyütme operasyonlarında muayene bulguları sonucu hastamızın uygun bulduğumuz bölgesinden gerekli miktarda yağ alarak göğüslerine enjekte ediyoruz. Bu ameliyatın en büyük artılarından birisi kesisiz bir işlem olduğu için hastamızın göğüslerinde herhangi bir kesi izi olmamasıdır. 

Bunun ile beraber yağ enjeksiyonu ile büyütmeler de yağ kaybı yani küçülme olabiliyor ama bu da  6-8 yıl sonra yaşanabilecek bir ihtimaldir.

Yağ enjeksiyonu ile yapılan operasyonlarda önemli olan hastamızın kendi yağının olmadığı durumlardır bu tarz durumlarda yağ enjeksiyonu ile büyütme yapılamaz sadece silikon protez kullanılarak işlem yapılabilir.

Silikon ile Göğüs Büyütme

Silikon ile büyütülen memelerde kesinlikle 10 yıl sonra da 20 yıl sonra da bir erime olmaz. Yağ enjeksiyonuna göre daha kalıcı  bir operasyondur. Ama cerrahi bir operasyon olduğu için kesi izi olur bu kesi izi de bir kaç yıl sonra belli belirsiz bir hale gelir.

Göğüs  Büyütme Estetiğinden Sonra Bebek Emzirebilirmiyim

Göğüs silikonu genelde kas altına konulur. Süt bezleri ve süt kanalları ile hiç bir şekilde alakası olmaz. Ameliyatı olduktan sonra çocuk sahibi de olunabilir bebek de emzirilebilir herhangi bir sorun yaşanmaz. Göğüs büyütme estetiğinde en çok sorulan soru bu zaten bu konuda bize kesinlikle güvenebilirsiniz.

Silikon Protez çeşitleri

Damla silikon ve Yuvarlak silikon..

Silikon seçimine muayene bulgularına göre hastada karar verebilir doktorda.

Silikon Protez Markaları;

Mentor, Mentor®CPG®,  MemoryGel®, CPG 321, Kohesiv 3, CPG 333, Kohesiv 3,  SILTEX®, CPG 323, Kohesiv 3, CPG 312, Kohesiv 3, CPG 311, Kohesiv 3, CPG 331, Kohesiv 3, Kohesiv 3, CPG 332, Kohesiv 3, CPG 313 .

Silikonlar ilerde Patlar mı ?

Bir silikonu ne kadar sıkarsanız sıkın hatta üzerinde teminin patlaması mümkün değildir.

Travmatik bir durumda örneğin bir trafik kazası durumunda gelen sivri bir cisim silikon protezi patlatabilir. Ama cinsel yaşamda olan temaslardan dolayı silikon protez patlamaz.

Slikon İle göğüs Büyütme Yöntemleri

Meme başı

Areola dediğimiz göğüsün kahverengi kısmıyla beyaz tenli kısmının kesiştiği noktadan kesi yapılarak slikonun göğüse yerleştirildiği ameliyat türüdür.

Meme altı

Meme altı kıvrım yerinin kesi yapılarak silikon protezin yerleştirildiği operasyon türüdür. Ameliyat kesi izi bu şekilde saklanmış olur. En çok bu yöntemi kullanmayı tercih ediyoruz.

Koltuk Altı

Bir diğer yöntemde koltuk altından silikonun yerleştirilmesidir. Koltuk altından sokulan silikonlar genelde boş olan silikonlar dır. Daha sonra solisyon verilerek şişirilir. Koltuk altı yönteminde memede herhangi bir iz kalmayacağı kesinin koltuk altından yapılacağı için bu yönteme de izsiz diyebiliriz. Ama çok uzun yıllar sonra 8-10 yıl gibi.. İçerisine sonradan solisyon eklendiği için silikonda azda olsa buharlaşma görülebilir. Bu buharlaşma durumu maalesef çok nadirde olsa görülebiliyor bu yüzden hastamızın muayene bulgusuna göre yöntemi belirliyoruz.

Göbek Deliği

Göbek deliğinden silikon protez yerleştirme operasyonunu kombine karın germe veya liposuction işlemlerinde uyguluyoruz. Koltuk altı silikon protez yerleştirme gibi silikon protez  boş bir şekilde göbek deliğinden göğüse yerleştirilip daha sonrada solisyon ile şişiriliyor.

Göğüs büyütme ameliyatını  göğüsleri çok küçük olan hastalarımızda uyguluyoruz. Göğüs ölçüleri uygun olan hastalarımıza silikon protez takmak bize göre pek de uygun değil. Hastamızın istediği kadar göğüs ölçüsü büyütülebilir. Ama estetik açıdan fikirlerimiz vücut bel oranına göre göğüsü büyütmektir. Hastamız daha büyük göğüsler  istiyorsa da bu işlemi yapabiliriz.

Ameliyat Öncesi

Meme büyütme ameliyatı öncesi gece 12 den sonra herhangi bir yiyecek veya içecek tüketmemelisiniz. Kanı sulandırıcı aspirin gibi ilaçlar kullanmamalısınız. Hastaneye geldiğinizde bir kaç kan testi yapılarak anesteziye karşı bir reaksiyonunuz var mı onu ölçüyoruz. Bu test olumlu geçerse ameliyata alıyoruz. Ameliyat süresi ortalama yarım saat ile 1 saat arasıdır. Ameliyattan bir kaç saat sonra çorba gibi sıvı maddelerle beslenebilirsiniz.

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrası hastanede 1 gün kontrol altında kalmanız gerekebilir. Bunun dışında doktorunuzun belirleyeceği tarihte kontrole gitmeli ve doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmalısınız.

Fiyat

Her estetik ameliyatta talep edilen standart bir ücret vardır ama maalesef bunu makalemizde yayınlayamıyoruz. Göğüs Büyütme ameliyatının fiyatı için bize mail veya telefon yolu ile ulaşıp randevuya yada ortalama bir fiyat bilgisi alabilirsiniz

 

 

Bu Sayfa 423 kez Ziyaret Edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir