Blog Sayfamız

Göğüs Estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Göğüs Dikleştirme

Göğüs Dikleştirme

Göğüs dikleştirme ameliyatlarını silikonlu ve silikonsuz olarak iki farklı teknik ile de yapıyoruz. Ancak muayene bulguları ve hastalarımızın talepleri  doğrultusun da  silikon ile göğüs dikleştirme tekniğini daha fazla tercih ediyoruz. Bu ameliyatlarda sadece göğüsü dikleştirmiyor meme başını da baştan dizayn ederek daha  estetik bir forma kavuşmasını sağlıyoruz.

Dikleştirme ameliyatlarımızda  göğüs asimetrisini de yani hastamızın göğüslerinin biri küçük biri büyük olduğu durumlarda dikleştirme ile beraber asimetrik bozukluğu da gidererek göğüslerin çok daha estetik bir yapıya kavuşmasını sağlıyoruz.

Operasyon dan yaklaşık 8-10 saat önce bir şey yiyip içmemelisiniz. Kanı sulandıracak ilaçlar kullanmamalısınız. Kesi izlerinin hızlı bir şekilde iyileşmesi için sigara ve alkol kullanımını yaklaşık bir hafta önce kesmelisiniz.

Ameliyatınız dan sonra kontrol amaçlı bir gün hastanede kalıyorsunuz. Vereceğimiz ilaçlar sayesin de ameliyat sonrasında ciddi bir ağrınız olmaz. Hastaneden taburcu olduktan sonra vereceğimiz tarihler de kontrole gelmeyi ihmal etmemelisiniz.

Göğüs dikleştirme ameliyatları sağlınız için hiç bir sorun teşkil etmez tam tersi size psikolojik yönden olumlu etkiler ve öz güven kazanmanızı sağlar aynı şekilde göğüs ameliyatlarımızda süt bezi kanallarınıza her hangi bir müdahale yapmadığımızdan dolayı bebek emzirmenizi de engellemez.

Göğüsler Tekrar Sarkar mı ?

Dikleştirme operasyonu yaptığımız hastalarımızın  göğüslerinde normal şartlarda sarkma olmaz. Ama  daha sonra doğum yapan bebek emziren hastalarımızın  göğüslerinde bir miktar sarkma olabilir. Bu yüzden hastalarımıza doğum yaptıktan sonra dikleştirme ameliyatı olmayı tavsiye ederiz.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatını Kimler Yapar ?

Göğüs dikleştirme ameliyatı estetik ve plastik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Ayrıca göğüs estetiğini seven ve çok yapan doktorlar tercih etmekte fayda vardır. Çünkü teorik bilgiden daha fazla bir doktorun pratiğinin fazla olması ve bu ameliyatı sıklıkla yapıyor olması ameliyat sonrası verimi arttıracaktır.

Ameliyatı Sonrası Vücutta İz Kalır mı ?

Sadece göğüs estetiğinde değil bütün cerrahi işlemlerde kesi izi kalır. Ancak tecrübemiz ve günümüz teknolojisinin de yardımı ile beraber bu izleri minimal dereceye indiriyoruz. Açık tenli hastalarımızda kesi izi koyu tenli hastalarımıza göre daha çabuk kaybolur minimal dereceye iner. ortalama 1 yılın sonunda açık tenli, hastalarımızda da koyu tenli hastalarımız da da ameliyat izi dikkatli bir şekilde bakılmadığı sürece gözükmez.

Fiyat Nasıl Belirlenir ?

Fiyatı belirleyen 2 kriter vardır bunlar; Hastane seçimi ve silikon kullanılıp kullanılmayacağı..

1.Kriter

Mutlaka kullanılan silikonun türü ve kalitesi bu ameliyatın fiyatını etkiler ayrıca silikon kullanılacak mı büyük göğüs küçültülerek mi meme dikleştirme ameliyatı yapılacak bu da çok önemlidir. Silikon kullanılmazsa ameliyat maliyeti biraz daha düşebilir sadece yağ alma liposuction işlemi ile yapılan yağ almalarda veya başka tekniklerde yapılan yağ almalarda maliyet biraz daha düşer meme başının deformitesi de bu maliyeti etkileye faktörlerdendir.

2.Kriter

Hastalarımıza 4-5 farklı hastane sunuyoruz.  Ve hastane seçimini hastamıza bırakıyoruz.  Bu hastanelerin ortak özelliği hepsinde bu ameliyatın yapılıyor olmasıdır ama kalitesi ve hizmet kontrol açısından hastaneler bildiğiniz üzere kalite farklılıkları gösterebilir. Hangi kalitede hangi lükste bu ameliyatı olmak istediğine de hastamız karar verir. Bu yüzden bu kararı hastamıza bırakıyoruz ve maliyetinde ne kadar olacağına bir şekilde hastamız karar veriyor.

Bu Sayfa 465 kez Ziyaret Edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir