Blog Sayfamız

Göğüs Estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Göğüs Estetiği

Göğüs Estetiği

Göğüs estetiği ameliyatları günümüzde en çok yapılan ameliyat türlerinden birisidir.Günümüzde bu ameliyatlar geliştirilen teknikler sayesinde oldukça pratik ve kolay bir şekilde yapılabiliyor olması bütün estetik işlemlere olduğu gibi göğüs estetiği ameliyatlarına da olan ilgiyi arttırmıştır.Göğüs estetiği ameliyatlarını estetik ve plastik cerrahlar yapıyor. Tam teşekküllü hastanelerde yapılan bu ameliyatlar alanında uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirilebiliyor.

Göğüs Estetiği Ameliyatlarında Neler Yapılabilir ?

Göğüsü küçük olan hastalarımız için göğüs büyütme ameliyatı göğüsü çok büyük olan hastalarımız için göğüs küçültme ameliyatı her ikisini barındıran yada göğüsün ve meme ucunun dizaynını tekrar yapmak için veya memenin formunu tekrar kazandırmak asimetrik bozuklukları gidermek içinde göğüs toparlama yani meme dikleştirme ameliyatları yapılabilir. Burada önemli olan göğüsteki durumun aksaklığın ne olduğu ve buna bağlı olarak tekniğin seçilmesi önemlidir.

Bunun dışında daha küçük ameliyatlarımızdan biride meme ucu ameliyatlarıdır. Meme ucunun genelde içeri kaçtığı durumlarda süt kanalının kısa kaldığı durumlarda bu kanalı biraz gevşeterek meme ucunun biraz daha dışarıya doğru çıkması sağlanıyor. Göğüs ucunun etrafındaki kahve rengi alanda bu ameliyatlarla küçültülebiliyor. Bazı hastalarımızın göğüslerindeki kahve rengi alan oldukça büyük oluyor. Bu alanda cerrahi olarak küçültülebiliyor. Buda göğüs estetiği ameliyatlarında yaptığımız ameliyat türlerinden dir.

Göğüs estetiği olmak isteyen bir hasta eğer sigara kullanıyorsa kesi izlerinin çabuk iyileşmesi için mutlaka ameliyattan 1 hafta önce sigara kullanımını bırakmalı.Kanı sulandırıcı ilaçların ve kanserojen ilaçların bırakılması gerekmektedir. Ameliyat öncesi genelde bir kaç test yapılır bu anesteziye olan duyarlılığınızı ölçmek içindir. Bu testlerden geçen hastalarımızı ameliyat haneye alıyoruz.

Göğüs estetiği ameliyatlarında genelde en uzun süren ameliyat 2-2.5 saat arasında sürer. Aslında kolay ameliyatlardır. Yalnız tecrübe gerektiren ameliyatlardır. Tecrübeli olan bir doktor içinde bu ameliyatı yapmak oldukça basittir. Ameliyatın başarı oranı çok yüksektir.

Büyütme ameliyatlarında silikon kullandığımız durumlarda kullandığımız silikonlar ömür boyu kaldıkları için memede küçülmeye neden olmaz. Küçültülen meme de kolay kolay tekrar büyümez.

Aşırı kilo alıp verme ve kendine bakmayan hastalarda memede tekrar büyüme ve sarkma olması gayet normaldir. Bu sadece meme de değil vücudun her bölgesi için geçerlidir. Göğüs estetiği ameliyatı olmak için mutlaka 18 yaşını beklemek lazımdır. Göğüsün gelişimini tamamen tamamlaması gerekir. Yani 15 yaşındaki bir hanfendiye bu ameliyatlardan her hangi birini yapmak çok uygun değildir. Çünkü göğüsü küçükse daha büyüyebilir yada büyükse normal formunu kazanması için vücuda biraz zaman vermek gerekir. Gelişimi tamamlandıktan sonra hasta bu ameliyatı olabilir.

Göğüs estetiği fiyatları da belirlenirken hangi ameliyat yapılacağı çok önemlidir bazen tek memeye yapılan ameliyatlar var bazen çift, bazen silikonlu bazen silikonsuz, bazen çok büyük göğüslerin üzerinde operasyonlar yapıyoruz. Bunların hepsini sadece muayene olarak öğrenebiliriz.

Muayene sonrasında fiyat belirlene bilir. Fiyatlarımız mutlaka muayene sonrası netleşecektir telefon veya mail atarak da ortalama bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bu Sayfa 862 kez Ziyaret Edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir